Založ si blog

„Paráda sťastný deduško. . . “ alebo nech žije slovenská závisť! !

Ako krásne sa niekoľkými vetami dá vyjadriť toľká závisť a úbohosť typického Slováka, si ukážeme v nasledujúcich riadkoch.

Toť nedávno som dostal do e-mailovej schránky jeden klasický „obežník“. Žiaden zmysluplný odkaz, iba stĺpce informácií, komu všetkému to bolo predo mnou skopírované a forvardnuté (aspoň miliónkrát) a príloha s textovým súborom typu .doc s názvom „Deduško“.

Antivírový program priateľsky mlčal, tak som prílohu otvoril. A čo v nej je?

To, čo som opísal v prvom riadku. Zjavne inšpirovaný prehnaným a zavádzajúcim článkom typického bulvárneho plátku (nový čas), jeden maximálne úbohý, hnusný a primitívny výplod závistlivého a neprajníckeho mozgu (podpísaného ako Cicuška), bohužiaľ tak typického pre slovenskú náturu. A pokiaľ som sa niekoho dotkol, tak mu na to kašlem, lebo tak to je. U Slovákov platí „keď zdochla koza mne, nech zdochne aj susedovi“ a úspech sa neodpúšťa. Viem to z vlastnej skúsenosti a aj preto na Slovensku žiť nemienim. Tu vedia oceniť moju prácu a hodnotu podstatne lepšie.
Neviem si vôbec predstaviť, že tu by niekto riešil v podobne negatívnom duchu to, že niekto dostane za vystúpenie v nejakom reklamnom spote určitú sumu peňazí. A prepočítaval by to na násobky priemerného dôchodku alebo inak rozpitvával. Asi by na takého človeka rovno zavolali sanitku a kazaciu zvierajku. V povahe Slováka je však zjavne s takýmto nenávistným a neprajníckym postojom súhlasiť a ešte to ďalej rozširovať v štýle: „aha, pozrite všetci aký je ten Lasica sviniar! Ako si to vôbec dovoľuje, že dostane také peniaze za skoro nič??“

Osobne si pána Lasicu vážim, a mrzí ma, že medzi jeho krajanmi nepanuje troška viac úcty pred jeho prácou, ktorú vykonal pre milióny Slovákov (aj Čechov), tie seriály, filmy, inscenácie, zábavné programy, Silvestrovské programy atď. Keď nás zabával skoro každý Silvester, to sa hodilo každému. Zrazu je to nenažrané hovädo.
Ani sa teda nedivím, že je Slovensko tam kde je a zjavne nebude nikdy tam, kde by mohlo byť. To, či za daný reklamný spot naozaj dostal p. lasica uvedených 100 tisíc Eur, je dokázať skoro nemožné a osobne dosť vážne o tom pochybujem. Nech je to však ako chce, namiesto podporovania úspešných, snahy dostať sa tam kde sú, brať ich ako inšpiráciu a učiť sa z ich úspechu je tu len hádzanie polien pod nohy, závisť, ústrky a podrazy… Ani nemám chuť ďalej pokračovať.

Tak vám treba, Slováci! S takýmto prístupom bude Slovensko o chvíľu tam, kde je Grécko. V riti!

=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=
Pre objektívnosť uvádzam plné znenie textu prílohy:
=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=

Deduško, a ty máš aký príjem na dôchodku? Ten najlepší!
Poznáme najlepšie zarábajúceho dôchodcu na Slovensku! Milan Lasica zarobil v sedemdesiatke toľko, čo niektorí neuvidia ani za dvadsať rokov na dôchodku!

Milan Lasica dostal za reklamu stotisíc eur. Tomu sa hovorí šťastný dôchodca.
Autor: mysh

Priemerný dôchodok na Slovensku je okolo 360 eur. Najlepšie zarábajúci dôchodca na Slovensku si privyrobil za pár hodín skoro tristonásobne viac! Najlepšie zarábajúci dôchodca na Slovensku je bezkonkurenčne Milan Lasica (71). Veď to, čo sa jemu podarilo zarobiť za pár hodín natáčania televíznej reklamy niektorí nemajú ani za všetky tie roky, čo sa snažia prežiť na dôchodku! Stotisíc eur, pre tých skôr narodených tri milióny.
Chyba! Neznámy argument prepínača.
Koľko baníkov a pekárov a učiteľov a doktorov by sa usmialo spoza závesu a zasnene sledovalo s dvoma deckami padajúcu penu akože sneh a spravili by to aj za stotinu toho, čo dostal herec? Lenže Lasica je iba jeden a cení sa poriadne vysoko! Povie si, čo chce a nezaujíma ho, že mohol byť lacnejší paušál pre Slovákov. Tomu sa hovorí sebavedomie, alebo ešte lepšie „poznať svoju cenu“. Sto litrov alebo nech sa vám tam usmieva iný dedko. Alebo hov… vianočka ako minulý rok. Chápem tých reklamných tvorcov, že v tomto prípade radšej treskli po kešeni a vykešovali starého pána, než by zase mali celú zimu chodiť po kanáloch od hanby za reklamu, z ktorej sa každý vysmieva. Teraz sa nikto vysmievať nebude. Každému padla sánka a s otvorenou hubou sa dá akurát tak lapať po dychu. A to teda doslova, šak taká suma vyrazí dych asi každému priemerne zarábajúcemu človeku, čo sa denne plahočí od rána do večera a aj cez víkendy. Dôchodcom možno aj zubné protézy vypadnú, lebo šak na lepidlo na zuby tiež nemá každý.
Len pán Lasica sa usmieva. On sa teda usmieval už aj predtým, no to sa ľudia smiali s ním a uznávali ho. Teraz sa nie je na čom smiať a fanúšikovia kultového komika so zmiešanými pocitmi sledujú spot s obľúbeným hercom, ktorý sa vo svojej bohorovnosti odmietol k tejto téme vyjadriť. Zase na druhe strane – keby vám ponúkli hoci aj desatinu z toho, čo pánovi Lasicovi, nebrali by ste to? Každý by po tom s úsmevom chňapol a blažene sníval o štedrých Vianociach. Jeden dôchodca ich štedré bude mať určite. Tí ostatní môžu iba dúfať, že jeho príjem sa nezaráta do štatistík pri vypočítavaní výšky priemerného slovenského dôchodku v tomto roku. Inak by vyskočila celkom slušná sumička a hneď by im mali z čoho skresávať!

Autor: Cicuška

=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=

Cestami a necestami po Iráne – 8. diel (Kaspické more a jazierka Badab Soort)

11.12.2017

Ráno sme z hotela Qaboos v Gonbade zmizli tak rýchlo, ako sa len dalo. Raňajky sme si dali pri ceste smerom ku Kaspickému moru, kam sme mali namierené. Ako som písal skôr, v Iráne sú ulice, kde viac »

Cestami a necestami po Iráne – 7. diel (Mashhad a Belgheis)

04.12.2017

Pri ťavách som spal len zopár hodín. Spánok bol osviežujúci, tak ešte za hlbokej tmy som pokračoval v ceste. Dlho mi to ale nevydržalo, tak som to po niekoľkých hodinách opäť zapichol kúsok viac »

Posolstvo alebo otázka od mimozemšťanov? Kto to zodpovie?

30.11.2017

Zachytil som správu od bytostí, ktoré zjavne nie sú z tejto planéty. Preklad mi dal zabrať a v niektorých častiach čosi úplne chýba, tak sa ospravedlňujem za nepresnosti. Zdravíme bytosti viac »

Sebastian Kurz, Heinz–Christian Strache

Vo Viedni protestujú stovky ľudí proti novej vláde

18.12.2017 11:11

Kritikov budúcej vlády znepokojuje najmä to, že FPÖ získa kontrolu nad dôležitými ministerstvami.

protest, farmafirmy, Rakúsko

Svet ovládla chémia. Lieky a potraviny zhŕňajú miliardy

18.12.2017 11:00

Tí čo točia skutočné peniaze, vedia, že v chémii je budúcnosť a prinesie ešte viac miliárd. Regulačné orgány často ťahajú za kratší koniec.

Kladivko, súd, zločin, trestný čin, rozsudok, spravodlivosť, úplatok, peniaze, korupcia

V Bielorusku súdia troch proruských novinárov, hrozí im 12 rokov väzenia

18.12.2017 10:20

Proces s trojicou novinárov vniesol nezhody do bielorusko-ruských spojeneckých vzťahov.

kalkulčcka, peniaze

Nové objednávky v priemysle v októbri medziročne klesli

18.12.2017 09:48

V medziročnom porovnaní oproti októbru 2016 nové objednávky v priemysle klesli o 2,2 %.

magy

osobný blog o cestovaní a živote

Štatistiky blogu

Počet článkov: 49
Celková čítanosť: 107507x
Priemerná čítanosť článkov: 2194x

Autor blogu

Kategórie