Založ si blog

“Paráda sťastný deduško. . . ” alebo nech žije slovenská závisť! !

Ako krásne sa niekoľkými vetami dá vyjadriť toľká závisť a úbohosť typického Slováka, si ukážeme v nasledujúcich riadkoch.

Toť nedávno som dostal do e-mailovej schránky jeden klasický “obežník”. Žiaden zmysluplný odkaz, iba stĺpce informácií, komu všetkému to bolo predo mnou skopírované a forvardnuté (aspoň miliónkrát) a príloha s textovým súborom typu .doc s názvom “Deduško”.

Antivírový program priateľsky mlčal, tak som prílohu otvoril. A čo v nej je?

To, čo som opísal v prvom riadku. Zjavne inšpirovaný prehnaným a zavádzajúcim článkom typického bulvárneho plátku (nový čas), jeden maximálne úbohý, hnusný a primitívny výplod závistlivého a neprajníckeho mozgu (podpísaného ako Cicuška), bohužiaľ tak typického pre slovenskú náturu. A pokiaľ som sa niekoho dotkol, tak mu na to kašlem, lebo tak to je. U Slovákov platí “keď zdochla koza mne, nech zdochne aj susedovi” a úspech sa neodpúšťa. Viem to z vlastnej skúsenosti a aj preto na Slovensku žiť nemienim. Tu vedia oceniť moju prácu a hodnotu podstatne lepšie.
Neviem si vôbec predstaviť, že tu by niekto riešil v podobne negatívnom duchu to, že niekto dostane za vystúpenie v nejakom reklamnom spote určitú sumu peňazí. A prepočítaval by to na násobky priemerného dôchodku alebo inak rozpitvával. Asi by na takého človeka rovno zavolali sanitku a kazaciu zvierajku. V povahe Slováka je však zjavne s takýmto nenávistným a neprajníckym postojom súhlasiť a ešte to ďalej rozširovať v štýle: “aha, pozrite všetci aký je ten Lasica sviniar! Ako si to vôbec dovoľuje, že dostane také peniaze za skoro nič??”

Osobne si pána Lasicu vážim, a mrzí ma, že medzi jeho krajanmi nepanuje troška viac úcty pred jeho prácou, ktorú vykonal pre milióny Slovákov (aj Čechov), tie seriály, filmy, inscenácie, zábavné programy, Silvestrovské programy atď. Keď nás zabával skoro každý Silvester, to sa hodilo každému. Zrazu je to nenažrané hovädo.
Ani sa teda nedivím, že je Slovensko tam kde je a zjavne nebude nikdy tam, kde by mohlo byť. To, či za daný reklamný spot naozaj dostal p. lasica uvedených 100 tisíc Eur, je dokázať skoro nemožné a osobne dosť vážne o tom pochybujem. Nech je to však ako chce, namiesto podporovania úspešných, snahy dostať sa tam kde sú, brať ich ako inšpiráciu a učiť sa z ich úspechu je tu len hádzanie polien pod nohy, závisť, ústrky a podrazy… Ani nemám chuť ďalej pokračovať.

Tak vám treba, Slováci! S takýmto prístupom bude Slovensko o chvíľu tam, kde je Grécko. V riti!

=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=
Pre objektívnosť uvádzam plné znenie textu prílohy:
=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=

Deduško, a ty máš aký príjem na dôchodku? Ten najlepší!
Poznáme najlepšie zarábajúceho dôchodcu na Slovensku! Milan Lasica zarobil v sedemdesiatke toľko, čo niektorí neuvidia ani za dvadsať rokov na dôchodku!

Milan Lasica dostal za reklamu stotisíc eur. Tomu sa hovorí šťastný dôchodca.
Autor: mysh

Priemerný dôchodok na Slovensku je okolo 360 eur. Najlepšie zarábajúci dôchodca na Slovensku si privyrobil za pár hodín skoro tristonásobne viac! Najlepšie zarábajúci dôchodca na Slovensku je bezkonkurenčne Milan Lasica (71). Veď to, čo sa jemu podarilo zarobiť za pár hodín natáčania televíznej reklamy niektorí nemajú ani za všetky tie roky, čo sa snažia prežiť na dôchodku! Stotisíc eur, pre tých skôr narodených tri milióny.
Chyba! Neznámy argument prepínača.
Koľko baníkov a pekárov a učiteľov a doktorov by sa usmialo spoza závesu a zasnene sledovalo s dvoma deckami padajúcu penu akože sneh a spravili by to aj za stotinu toho, čo dostal herec? Lenže Lasica je iba jeden a cení sa poriadne vysoko! Povie si, čo chce a nezaujíma ho, že mohol byť lacnejší paušál pre Slovákov. Tomu sa hovorí sebavedomie, alebo ešte lepšie „poznať svoju cenu“. Sto litrov alebo nech sa vám tam usmieva iný dedko. Alebo hov… vianočka ako minulý rok. Chápem tých reklamných tvorcov, že v tomto prípade radšej treskli po kešeni a vykešovali starého pána, než by zase mali celú zimu chodiť po kanáloch od hanby za reklamu, z ktorej sa každý vysmieva. Teraz sa nikto vysmievať nebude. Každému padla sánka a s otvorenou hubou sa dá akurát tak lapať po dychu. A to teda doslova, šak taká suma vyrazí dych asi každému priemerne zarábajúcemu človeku, čo sa denne plahočí od rána do večera a aj cez víkendy. Dôchodcom možno aj zubné protézy vypadnú, lebo šak na lepidlo na zuby tiež nemá každý.
Len pán Lasica sa usmieva. On sa teda usmieval už aj predtým, no to sa ľudia smiali s ním a uznávali ho. Teraz sa nie je na čom smiať a fanúšikovia kultového komika so zmiešanými pocitmi sledujú spot s obľúbeným hercom, ktorý sa vo svojej bohorovnosti odmietol k tejto téme vyjadriť. Zase na druhe strane – keby vám ponúkli hoci aj desatinu z toho, čo pánovi Lasicovi, nebrali by ste to? Každý by po tom s úsmevom chňapol a blažene sníval o štedrých Vianociach. Jeden dôchodca ich štedré bude mať určite. Tí ostatní môžu iba dúfať, že jeho príjem sa nezaráta do štatistík pri vypočítavaní výšky priemerného slovenského dôchodku v tomto roku. Inak by vyskočila celkom slušná sumička a hneď by im mali z čoho skresávať!

Autor: Cicuška

=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=

Krajniak – Ako (ne)vyriešiť rómsky problém za 2 roky

04.03.2017

Dobrý deň pán Krajniak. Bohužiaľ Váš návrh sa dá charakterizovať presne tým, čo ste sami spomenuli: Myslel to dobre, zlyhala realizácia. Celý Váš návrh vychádza z úplného nepochopenia viac »

Satanské 666 v čiarových kódoch

26.02.2017

Celý náš svet je zamorený negatívnymi energiami a akoby toho nebolo dosť, ešte sa sami navzájom manipulujeme v mene Satana. Dokonca sme zašli tak ďaleko, že sme si satanské 666 zakódovali viac »

Vianočné zamyslenie nad pomocou “potrebným”.

19.12.2016

S blížiacimi sa sviatkami čoraz viac v médiách vidieť a počuť výzvy či prosby na pomoc ľuďom v núdzi. A nielen ľuďom, ale aj zvieratám. Tie ale teraz nechám bokom, to by bolo na samostatný viac »

peniaze, euro, hypotéka, dom

Slovákov najviac zaťažujú náklady na bývanie

18.10.2017 14:36

Dospelá osoba zaplatí na Slovensku za elektrinu, vodu, plyn a kúrenie v priemere 190 eur mesačne.

Babiš, plagát

Český expert: Buď ANO alebo predčasné voľby

18.10.2017 14:00

Neistota. Takto označuje situáciu pred voľbami do Poslaneckej snemovne, ktoré sa konajú už v piatok a sobotu, známy znalec českej politickej scény Jan Herzmann.

obciansky preukaz, citacka, vymena, policia

Elektronické občianske preukazy sú bezpečné, tvrdí rezort vnútra

18.10.2017 13:53

Informáciu o zraniteľnosti zverejnila nemecká spoločnosť Infineon Technologies, ktorej čipy použili v slovenských elektronických preukazoch.

prezident, kiska,

Výbor pre nezlučiteľnosť funkcií neukončil konanie voči prezidentovi Kiskovi

18.10.2017 13:41

Vyplýva to z uznesenia, ktoré členovia výboru prijali.

magy

osobný blog o cestovaní a živote

Štatistiky blogu

Počet článkov: 38
Celková čítanosť: 95131x
Priemerná čítanosť článkov: 2503x

Autor blogu

Kategórie