Založ si blog

„Paráda sťastný deduško. . . “ alebo nech žije slovenská závisť! !

Ako krásne sa niekoľkými vetami dá vyjadriť toľká závisť a úbohosť typického Slováka, si ukážeme v nasledujúcich riadkoch.

Toť nedávno som dostal do e-mailovej schránky jeden klasický „obežník“. Žiaden zmysluplný odkaz, iba stĺpce informácií, komu všetkému to bolo predo mnou skopírované a forvardnuté (aspoň miliónkrát) a príloha s textovým súborom typu .doc s názvom „Deduško“.

Antivírový program priateľsky mlčal, tak som prílohu otvoril. A čo v nej je?

To, čo som opísal v prvom riadku. Zjavne inšpirovaný prehnaným a zavádzajúcim článkom typického bulvárneho plátku (nový čas), jeden maximálne úbohý, hnusný a primitívny výplod závistlivého a neprajníckeho mozgu (podpísaného ako Cicuška), bohužiaľ tak typického pre slovenskú náturu. A pokiaľ som sa niekoho dotkol, tak mu na to kašlem, lebo tak to je. U Slovákov platí „keď zdochla koza mne, nech zdochne aj susedovi“ a úspech sa neodpúšťa. Viem to z vlastnej skúsenosti a aj preto na Slovensku žiť nemienim. Tu vedia oceniť moju prácu a hodnotu podstatne lepšie.
Neviem si vôbec predstaviť, že tu by niekto riešil v podobne negatívnom duchu to, že niekto dostane za vystúpenie v nejakom reklamnom spote určitú sumu peňazí. A prepočítaval by to na násobky priemerného dôchodku alebo inak rozpitvával. Asi by na takého človeka rovno zavolali sanitku a kazaciu zvierajku. V povahe Slováka je však zjavne s takýmto nenávistným a neprajníckym postojom súhlasiť a ešte to ďalej rozširovať v štýle: „aha, pozrite všetci aký je ten Lasica sviniar! Ako si to vôbec dovoľuje, že dostane také peniaze za skoro nič??“

Osobne si pána Lasicu vážim, a mrzí ma, že medzi jeho krajanmi nepanuje troška viac úcty pred jeho prácou, ktorú vykonal pre milióny Slovákov (aj Čechov), tie seriály, filmy, inscenácie, zábavné programy, Silvestrovské programy atď. Keď nás zabával skoro každý Silvester, to sa hodilo každému. Zrazu je to nenažrané hovädo.
Ani sa teda nedivím, že je Slovensko tam kde je a zjavne nebude nikdy tam, kde by mohlo byť. To, či za daný reklamný spot naozaj dostal p. lasica uvedených 100 tisíc Eur, je dokázať skoro nemožné a osobne dosť vážne o tom pochybujem. Nech je to však ako chce, namiesto podporovania úspešných, snahy dostať sa tam kde sú, brať ich ako inšpiráciu a učiť sa z ich úspechu je tu len hádzanie polien pod nohy, závisť, ústrky a podrazy… Ani nemám chuť ďalej pokračovať.

Tak vám treba, Slováci! S takýmto prístupom bude Slovensko o chvíľu tam, kde je Grécko. V riti!

=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=
Pre objektívnosť uvádzam plné znenie textu prílohy:
=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=

Deduško, a ty máš aký príjem na dôchodku? Ten najlepší!
Poznáme najlepšie zarábajúceho dôchodcu na Slovensku! Milan Lasica zarobil v sedemdesiatke toľko, čo niektorí neuvidia ani za dvadsať rokov na dôchodku!

Milan Lasica dostal za reklamu stotisíc eur. Tomu sa hovorí šťastný dôchodca.
Autor: mysh

Priemerný dôchodok na Slovensku je okolo 360 eur. Najlepšie zarábajúci dôchodca na Slovensku si privyrobil za pár hodín skoro tristonásobne viac! Najlepšie zarábajúci dôchodca na Slovensku je bezkonkurenčne Milan Lasica (71). Veď to, čo sa jemu podarilo zarobiť za pár hodín natáčania televíznej reklamy niektorí nemajú ani za všetky tie roky, čo sa snažia prežiť na dôchodku! Stotisíc eur, pre tých skôr narodených tri milióny.
Chyba! Neznámy argument prepínača.
Koľko baníkov a pekárov a učiteľov a doktorov by sa usmialo spoza závesu a zasnene sledovalo s dvoma deckami padajúcu penu akože sneh a spravili by to aj za stotinu toho, čo dostal herec? Lenže Lasica je iba jeden a cení sa poriadne vysoko! Povie si, čo chce a nezaujíma ho, že mohol byť lacnejší paušál pre Slovákov. Tomu sa hovorí sebavedomie, alebo ešte lepšie „poznať svoju cenu“. Sto litrov alebo nech sa vám tam usmieva iný dedko. Alebo hov… vianočka ako minulý rok. Chápem tých reklamných tvorcov, že v tomto prípade radšej treskli po kešeni a vykešovali starého pána, než by zase mali celú zimu chodiť po kanáloch od hanby za reklamu, z ktorej sa každý vysmieva. Teraz sa nikto vysmievať nebude. Každému padla sánka a s otvorenou hubou sa dá akurát tak lapať po dychu. A to teda doslova, šak taká suma vyrazí dych asi každému priemerne zarábajúcemu človeku, čo sa denne plahočí od rána do večera a aj cez víkendy. Dôchodcom možno aj zubné protézy vypadnú, lebo šak na lepidlo na zuby tiež nemá každý.
Len pán Lasica sa usmieva. On sa teda usmieval už aj predtým, no to sa ľudia smiali s ním a uznávali ho. Teraz sa nie je na čom smiať a fanúšikovia kultového komika so zmiešanými pocitmi sledujú spot s obľúbeným hercom, ktorý sa vo svojej bohorovnosti odmietol k tejto téme vyjadriť. Zase na druhe strane – keby vám ponúkli hoci aj desatinu z toho, čo pánovi Lasicovi, nebrali by ste to? Každý by po tom s úsmevom chňapol a blažene sníval o štedrých Vianociach. Jeden dôchodca ich štedré bude mať určite. Tí ostatní môžu iba dúfať, že jeho príjem sa nezaráta do štatistík pri vypočítavaní výšky priemerného slovenského dôchodku v tomto roku. Inak by vyskočila celkom slušná sumička a hneď by im mali z čoho skresávať!

Autor: Cicuška

=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=

Akcia „Som za slušné Slovensko“ – výsmech občanovi

10.03.2018

Nebudem rozoberať čo sa stalo, prečo, prípadne aké akcie sa v následnosti na danú udalosť dejú. Dokonca sa zdržím hodnotenia či názoru kto by sa tým mohol byť atď. Udivuje ma však nekonečná viac »

Merkelová ako novodobý Hitler – pokračovanie

24.02.2018

Pred cca 2.5 rokmi som napísal úvahu na tému imigrácie a nebezpečenstva bezbrehej nelimitovanej "lásky" voči akémukoľvek imigrantovi. Len preto, že niekto prehlási, že je z vojnovej oblasti viac »

Cestami a necestami po Iráne – 9. diel (Masuleh, Qazvin, Karaj a Istanbul)

19.12.2017

Ráno som vstal už pred siedmou. Dosýta vyspatý, odpočinutý. Keď som vystrčil hlavu zo stanu, Asar už bola hore a zamávala mi. Fíha, ona vstala skôr ako ja? To čo sa deje? Ale zrejme bolo viac »

Maďarsko, protest, Budapešť

Protesty Maďarov proti zákonníku práce i Orbánovi pokračovali

16.12.2018 21:59

Maďarský parlament v stredu prijal kontroverznú novelu zákonníka práce.

sanitka, záchranári, prvá pomoc

Dievčatko z Revúcej privalil televízor, nešťastie neprežilo

16.12.2018 20:52

Maloletá na seba televízor pravdepodobne stiahla.

Belgicko, Brusel, protest, migračný pakt,

V Bruseli protestovali tisíce ľudí proti migračnému paktu

16.12.2018 20:04

Polícia použila proti demonštrantom slzotvorný plyn aj vodné delá.

sucho, pôda, zem

Farmári sa sťažujú, že nedostali odškodné za sucho v roku 2017

16.12.2018 19:00

Napriek sľubom vláda zatiaľ neposkytla stovke najviac postihnutých farmárov suchom v roku 2017 sľúbenú pomoc, tvrdia farmári.

magy

osobný blog o cestovaní a živote

Štatistiky blogu

Počet článkov: 52
Celková čítanosť: 135797x
Priemerná čítanosť článkov: 2611x

Autor blogu

Kategórie