Založ si blog

Akcia „Som za slušné Slovensko“ – výsmech občanovi

Nebudem rozoberať čo sa stalo, prečo, prípadne aké akcie sa v následnosti na danú udalosť dejú. Dokonca sa zdržím hodnotenia či názoru kto by sa tým mohol byť atď.

Udivuje ma však nekonečná naivita Slovákov. Proti zbraniam, podvodom a korupcii sa obyčajnými slušnými a pokojnými zhromaždeniami bojovať nedá. Keď tu bola aféra Gorila, ľudia dokonca stanovali pred parlamentom. A??? Čo sa zmenilo? Nič. (Použil by som podstatne výstižnejší výraz, ale nebudem vulgárny. Aj keď by to tu sadlo ako riť na šerbel).

Arogantnosť súčasnej vlády a najmä ich vrcholných predstaviteľov je donebavolajúca a nejaké trápne spievanie hymny, vyblikávanie mobilmi či štrnganie kľúčmi je pre týchto (ne)ľudí akurát na smiech. Povedia si „nech si zaspievajú, aj tak na nich kašleme a za pár dní bude kľud, každý si pôjde svojou cestou a my si budeme robiť naďalej, čo chceme“.

Osobne si myslím, že aj slušnosť má svoje medze. A dosť sa divím, že neodrovnali už dávnejšie Danka, keď im doslova šliapal na päty. Ale jeho reportáže boli viac atraktívne pre bežného občana, než aby skutočne ohrozovali konkrétnych ľudí „tam hore“. Čo zjavne nie je prípad Kuciaka. Ten šiel tvrdo po konkrétnych ľuďoch a skupinách, preto dopadol ako dopadol.

Súčasní politici na občana zvysoka kašlú. Nahrabať, mať moc, rodinkárčit, dohodiť kšeft tu niekomu z rodiny, tam kámošovi zo školy či ulice… a inak čau.

Nie som zástanca násilia, hrubosti alebo riešenia vecí silou. Ale taktiež tvrdím, že tento pokojný a slušný protest v dnešných dňoch opäť povedie NIKAM.

Jedine až sa politici začnú NAOZAJ báť o svoj život, potom začnú fungovať tak, ako majú. V prospech občana a štátu. Nie naoko, ale naozaj.

A čo by sa muselo stať, aby sa báť začali?

Občania by museli politikom dať podstatne zreteľnejšie dať najavo, že tu sranda končí.

Až sa naozaj začnú báť, vtedy len uvidíte ako sa pôjdu pretrhnúť od ochoty!

Pokiaľ občania budú mať strach z vlády (a nie naopak), nedospejeme nikdy nikam. Napokon, lepšie sa to ani povedať nedá:

 

Merkelová ako novodobý Hitler – pokračovanie

24.02.2018

Pred cca 2.5 rokmi som napísal úvahu na tému imigrácie a nebezpečenstva bezbrehej nelimitovanej "lásky" voči akémukoľvek imigrantovi. Len preto, že niekto prehlási, že je z vojnovej oblasti viac »

Cestami a necestami po Iráne – 9. diel (Masuleh, Qazvin, Karaj a Istanbul)

19.12.2017

Ráno som vstal už pred siedmou. Dosýta vyspatý, odpočinutý. Keď som vystrčil hlavu zo stanu, Asar už bola hore a zamávala mi. Fíha, ona vstala skôr ako ja? To čo sa deje? Ale zrejme bolo viac »

Cestami a necestami po Iráne – 8. diel (Kaspické more a jazierka Badab Soort)

11.12.2017

Ráno sme z hotela Qaboos v Gonbade zmizli tak rýchlo, ako sa len dalo. Raňajky sme si dali pri ceste smerom ku Kaspickému moru, kam sme mali namierené. Ako som písal skôr, v Iráne sú ulice, kde viac »

summit, Donald Trump, Vladimir Putin

Referendum v Donbase? Putin mal o ňom hovoriť s Trumpom

20.07.2018 06:50

Návrhom Vladimíra Putina na riešenie situácie na Ukrajine v Donbase môže byť referendum, podľa agentúry Bloomberg to povedal aj Donaldovi Trumpovi.

korea, kldr, severna korea

KĽDR pohrozila, že sa nemusí uskutočniť stretnutie rozdelených rodín

20.07.2018 06:28

Severná Kórea žiada od Južnej Kórey okamžitý návrat niektorých zo severokórejských občanov, ktorí v posledných rokoch odcestovali na Juh.

cestovanie, deti, žena, letisko, kufre

Európanov odrádza od cestovania hlavne nedostatok peňazí

20.07.2018 06:00

Takmer dve pätiny Európanov nešli v roku 2016 na dovolenku, pričom polovica z nich tak urobila z finančných dôvodov.

USA-RUSSIA/SUMMIT

Druhý summit Putin-Trump by sa mal konať na jeseň

19.07.2018 23:33

Diskusie o príprave ďalšieho stretnutia Trumpa s Putinom už prebiehajú.

magy

osobný blog o cestovaní a živote

Štatistiky blogu

Počet článkov: 52
Celková čítanosť: 125934x
Priemerná čítanosť článkov: 2422x

Autor blogu

Kategórie